Українські вчені в складі міжнародної команди в березні та квітні цього року відбирали зразки для виявлення силіконів в різних середовищах Антарктичного півострову.
Реалізація проєкту відбувається НАНЦ спільно з некомерційною торговою організацією Silicones Europe, яка є представником найбільших європейських виробників силіконів.
Українські науковці брали зразки з повітря, донних відкладів, ґрунтів, моху, фітопланктону та антарктичного криля. Всі проби відправлені на судні «Ноосфери» до столиці ПАР, Кейптауна, а звідти попрямують до Норвегії, де вчені аналізуватимуть їх на присутність силіконів та їх концентрацію.
Результати досліджень попередньо очікуються наприкінці 2024 року. Вони допоможуть вченим оцінити, на які відстані силікони можуть переноситись водою й повітрям та оцінити масштаби розповсюдження речовин у навколишньому середовищі.
Роботу української команди вчених високо оцінила старша консультантка проєкту Ізабель Зауермільх, яка також брала участь у відборі зразків. Вона відзначила чітке дотримання науковцями процедур при роботі.
Натомість вчені подякували п.Ізабель за наставництво та практичну допомогу, а Silicones Europe за надання обладнання для відбору зразків, яке в подальшому застосовуватиметься для інших досліджень.