3ua

У Японії відкрився український освітній хаб

Мережа українських освітніх хабів поповнилась 23-м хабом, який відкрився у Японії. Освітні осередки від початку 2022 року функціонують і в Україні, і в інших державах. Ініціатива їх створення належить Міністерству освіти та науки України спільно з  Асоціацією інновацій та цифрової політики, а також Українським інститутом розвитку освіти.

В освітньому хабі проводитимуться вебінари, майстер-класи та тренінги для більш ніж 2000 українців, які знайшли прихисток від війни в Японії. Натепер наші співгромадяни можуть безоплатно отримати психоемоційну підтримку, пройти програми з профорієнтації, вивчати англійську мову, а діти надолужувати прогалини в шкільних програмах.

Заходи в хабі проводитимуть у двох форматах – онлайн та офлайн. Підтримав ініціативу С. Корсунський, посол України в Японії. Він пообіцяв всебічно підтримувати проєкт і акцентував на важливості відкриття подібних осередків для розвитку освітніх програм і для евакуйованих українців, і для української діаспори.

Андрій Сташків, заступник міністра освіти та науки України, наголосив, що основна місія створення мережі хабів – збереження людського капіталу. Хаби допоможуть школярам надолужити освітні втрати, а жінкам опанувати затребувані професії на ринку праці задля фінансового забезпечення родини.