3ua

Україна майже на чверть наростила експорт молочної продукції

У лютому поточного року Україна на 22% збільшила вивіз за кордон молочної продукції (порівняно з минулим місяцем). Про це свідчать статистичні дані та інформація, отримана від Асоціації виробників молока.

Так, у лютому було за кордон продано 8.500 тонн переробленого молока на суму 16.600.000 доларів США. Це на 22% більше у фізичному вираженні та на 26% вище у грошовому.

Головні товари:

  • молоко та вершки згущені – 33%;
  • сири – 23%;
  • вершкове масло – 12%.

Основними споживачами українського згущеного молока стали Польща, Нідерланди, Ізраїль, Північна Македонія, Латвія, Естонія, Іспанія, Чорногорія, ОАЕ, Віргінські острови, Іспанія, Камерун. Важливо відзначити, що 16% молока, що згущує молоко, було закуплено в Польщі, 15% – Болгарії, 11% – в Ізраїлі. По 10% придбали Молдова та Нідерланди, 9% – Ліван.

Також збільшились обсяги експорту кисломолочних продуктів, сироватки, сирів, олії.

У повідомленні наголошується, що з січня українські виробники вивезли 15,13 тонни молокопродуктів: це на 3% більше, ніж за такий же період минулого року. При цьому загальна сума отриманої виручки за перші два місяці 2024 року становила 29 млн гривень, що на 14% нижче, ніж за аналогічний проміжок 2023 року.