3ua

59 трансформаторів США передали Харкову

Харків потерпає від постійних повітряних обстрілів з боку агресора. Особливих руйнувань зазнають житлові масиви та енергетичні системи міста. Для швидкого відновлення електромереж та заживлення харків’ян Сполучені Штати Америки в середині травня передали Харкову 59 трансформаторів та супутнє обладнання. Повідомлення про допомогу було опубліковано 21 травня в соціальній мережі Х Бріджіт Брінк, уповноваженим послом США в Україні.

Згідно її слів, Америка через USAID (Агентство з міжнародного розвитку) передала оператору харківської енергорозподільної системи 9 трансформаторів струму, 50 трансформаторів напруги та 80 електричних ізоляторів.

Б. Брінк зазначила, що це обладнання допоможе енергетикам у проведенні термінових ремонтних робіт електромереж міста Харкова, які руйнуються внаслідок регулярних атак безпілотників та ракетних обстрілів російськими загарбниками.

Раніше Агентство з міжнародного розвитку вже допомагало Україні, шляхом передачі двох високовольтних автотрансформаторів. Гуманітарна допомога у вигляді потужного трансформатора та спеціальної трансформаторної олії, призначених для відновлення пошкодженої енергосистеми через масовані атаки, також надходила з дружньої Латвії.