3ua

Немовляті на 10-му дні життя львівські лікарі видалили півкілограмову пухлину

Лікарі дитячої лікарні Святого Миколая лише за одне хірургічне втручання повністю видалили вроджену пухлину новонародженій дитині. Мама крихітки мала таку ж проблему 32 роки тому, але для позбавлення від неї перенесла кілька операцій.

Крижово-куприкову теракому лікарі помітили ще на 19-му тижні при УЗД-діагностиці. Пухлина формується в утробі, може досягати значних розмірів та давить на внутрішні органи. Позбавитись від вади можна тільки хірургічним шляхом.

Дівчинка Роксоланка народилася у квітні. Теракому діагностувати 3-го глибокого типу. Хірурги під час операції вирізали новоутворення та відновили пошкоджені ділянки методом анопроктопластики. На місці операції залишився невеличкий рубець, що одразу відмітила мама дівчинки, адже у неї самої значний шов після кількох операцій.

Лікарка Першого медичного об’єднання Львова  Г. Курило розповіла, що вкрай важливо виконати всі маніпуляції за одне хірургічне втручання в перші дні життя, так знижуються ризики ускладнень та пришвидшується реабілітаційний період.

Така вада зустрічається у новонароджених в 1 дитинки з 35 000. Вона не є показанням для переривання вагітності. Наявність патології у мами та крихітки в конкретному випадку є збігом, а не спадковістю.