3ua

Український шрифт визнано найкращим на щорічному конкурсі European Design Awards

Розроблений українськими дизайнерами шрифт під назвою «Шрифтова абетка української ідеичності» виборов головний приз на щорічному міжнародному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Awards. Брати участь у ньому можуть лише дизайнери з Європи.

Журі, до складу якого увійшли представники 15 редакцій провідних профільних видань, присудили українській розробці золото у номінації Integrated Identity Application та перемогу у конкурсі.

Автори абетки запропонували поглянути на літери українського алфавіту з двох сторін: багатовікової боротьби українського народу за незалежність та сучасних українських шрифтів.

Кожна літера з 33 – це знакова особистість чи подія в історії України, без яких неможливо уявити українську державу на всьому її шляху до відновлення незалежності у 1991 році та які є підтримкою українців зараз.

Наприклад, буква «А» означає літак АН-24 «Мрія», «Г» — убитого журналіста Георгія Гонгадзе, «М» — Маріуполь.

Шрифт був розроблений співробітниками інституту Projector та медіа Telegraph Design за сприяння Фундації «Перемен». Його представили широкому загалу у День Незалежності України.