3ua

Український морський коридор пропустив на експорт 45 млн тон вантажів до 44 країн світу

Український морський коридор функціонує майже 9 місяців, починаючи з серпня 2023 р. За цей період через 3 чорноморські порти, Південний, Чорноморськ та Одеса, було експортовано вантажів загальною вагою понад 45 млн тон. 2/3 вантажопотоку припадає на агропродукцію.

Попри війну Україні вдалось зберегти лідируючі позиції серед ТОП-експортерів аграрної продукції та не порушити засад світової продовольчої безпеки. Експорт вантажів відбувався на майже 1600 суднах у 44 країни. Наразі ще 108 суден прямують до портів Великої Одеси із загальною масою вантажу більше 3 000 000 т.

Продукція української аграрної промисловості була відправлена до 38 країн в об’ємі 30 млн тон. Лише за квітень 2024 р. через тимчасовий морський коридор торговельними суднами було експортовано 13 млн тон вантажів.

У лютому місячні показники роботи нового маршруту досягли максимальної позначки у майже 8 млн тон, з якої 5,2 млн т становила агропродукція. Впродовж кількох останніх місяців експорт із портів Великої Одеси досяг довоєнного рівня. В НБУ прогнозують, що український морський коридор і надалі стабільно функціонуватиме, проте ускладнення не виключенні, адже ризик атак з боку РФ зберігається високим.