3ua

У березні в Україні запустили нову потужну газову свердловину

Роботи з буріння нової гірничої виробки газоподібних копалин тривали 105 днів. Цей термін на 30% менший, ніж закладений у проєкті по об’єкту. Добовий дебіт свердловини перевищує 400 000 м3 газу. Новину про запуск в експлуатацію нового родовища повідомило  державне підприємство Укргазвидобування на початку березня.

Команда розробників УкрНДІгазу провела дослідження старого родовища та виявила його значний залишковий потенціал. На мапі була відмічена ділянка з найбільшими покладами природного газу та науково обґрунтована позиція щодо високої перспективності проведення буріння у вказаній зоні.

Газові поклади шукали на глибині 3885 м. Раніше в Україні не вистачало технологій для розробки перспективних родовищ на великій глибині. Проте, завдяки інтеграції газового сектору з ринками ЄС, подібні розвідувальні роботи стають нормою.

При бурових роботах бурильники встановили рекорд – за 24 години роботи одна бригада здійснила проходку, глибиною 905 м.

Варто відмітити, що в листопаді 2023 року у Карпатах запрацювала газова свердловина із рекордними покладами на базі родовища з дебітом 200 000 м3 газу на добу, яке мало статус виснаженого. А в лютому АТ Укргазвидобування на нових родовищах були запущені 2 свердловини, які щодоби видобувають 550 000 м3 газу.