3ua

Студенти КПІ розробили радіокеровані ноші для евакуації поранених

Група студентів КПІ створила електричні радіокеровані ноші для евакуації поранених з поля бою, підвезення боєприпасів та виконання інших завдань для наших бійців.

Автор ідеї – переселенець із Слов’янська Дмитро Мамонов. Учні виявили патент на винахід в інтернеті, списалися з Дмитром і разом під його керівництвом почали реалізовувати його розробки в життя.

Перевагою конструкції є її мобільність. Ноші легко складаються і поміщаються в багажник автомобіля. Вага виробу – 50 кг, при цьому вони витримують навантаження 150 кг. Керуються вони за допомогою пульта з відстані до 20 метрів (хоча хлопці стверджують, що пробували і зі 100). При цьому додаткового обладнання не потрібне. Людина йде недалеко та керує ними.

Недоліком нош вважається їх досить низька посадка, через яку деякі ділянки доводиться об’їжджати. Хоча, за словами розробників, болото та залізничні колії вони долають без труднощів.

Носилки виготовляються у майстернях КПІ. Вартість матеріалів на одиницю – 50 000 грн. Спочатку молоді майстри хотіли зробити п’ять штук, і вже готові три. Нині їх випробовують, перевіряють та готують до відправки на передову.

У планах студентів є ще один проект, який призначений для перевезення вантажів.