3ua

Срібло олімпіади EOES-2024 вибороли українські школярі – набір учнів до участі в наступній олімпіаді уже відкрито

Щороку для школярів природничого напряму проводиться олімпіада EOES. Цьогоріч вона проходила в Люксембурзі, в період з 7 по 14 квітня. Це унікальні змагання з біології, хімії та фізики в області експериментальної науки. До олімпіади допускаються учні лише європейських країн. У змаганнях EOES-2024 взяли участь 46 команд з різних держав ЄС.

Від України у змаганнях брали участь 3 школярів у складі однієї гостьової команди. Вони ввійшли до 10 кращих команд та вибороли срібну нагороду. Команді довелося проводити 2 складні експерименти. Один з них стосувався принципів виникнення ракових клітин. Всі тури випробувань проводились в Університеті Люксембургу.

EOES є унікальною можливістю для обдарованих учнів продемонструвати власні таланти, екпериментальні навички та навчитись працювати в команді, адже оцінка дається колективна.

Наступного року олімпіада проходитиме у Хорватії. Представники «Малої академії наук України» при підтримці МОН уже домовились про участь нашої країни в EOES-2025.

Аби представляти Україну на міжнародному науковому майданчику спершу треба пройти відбір. До нього допускаються учасники IJSO в I дипломом та призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2024 року з біології, фізики та хімії. Набір конкурсантів триває.