3ua

75 електрокарів поповнили автопарки обласних медзакладів

Електрокари передані медзакладам первинної ланки, від мобільності яких залежить вчасне надання медичних послуг пацієнтам у регіонах. Автіками користуватимуться сімейні та вузькоспеціалізовані лікарі, медсестри, що обслуговують віддалені села, громади та містечка у областях. Електромобілі є дешевшим видом транспорту, ніж авто на традиційному паливі, та альтернативою в разі проблем з бензином.

За словами Віктора Ляшка, міністра охорони здоров’я, українці повинні отримувати безоплатну, якісну та доступну медичну допомогу незалежно від місця проживання. Цей напрямок є пріоритетним для міністерства.

Закупити 75 електромобілів вдалось завдяки спільним зусиллям Світового банку та МОЗ України в рамках проєкту «Heal Ukraine». Він спрямований на:

  • покращення умов надання медичних послуг населенню;
  • фінансовий захист людей у надзвичайних ситуаціях;
  • забезпечення нових потреб у медичній галузі країни.

Це 1 із 3 масштабних проєктів, які реалізуються в межах співпраці Світового банку та Україною. Електроавтомобілі отримали мобільні пункти вакцинації, патронажні медсестри, що оглядають новонароджених, лікарі, що приїжджають до пацієнтів з обмеженою рухливістю, бригади медиків екстреної допомоги, які обслуговують віддалені громади.