3ua

У пункті пропуску «Рені» розпочав свою роботу спільний українсько-молдавський прикордонний та митний контроль

У пункті пропуску «Рені» став діяти спільний з Молдовою митний та прикордонний контроль. Така можливість з’явилася після серйозної реконструкції пункту, який офіційно узгодили українські та молдавські сторони.

Донедавна всі процедури доводилося проходити двічі – один раз на українській території, другий – на молдавській. Тепер усі огляди та формальності здійснюватимуться лише з боку України. На новому пункті запроектовано окремі смуги проходження контролю для вантажівок та автобусів. Це дозволить вдвічі скоротити час пригоди контролю, зробити його комфортнішим як для перевізників, так і для звичайних громадян.

Надалі заплановано формування так званого «зеленого коридору» через Рені (Україна) – Джрурджулешти (Молдова) – Галц (Румунія). Це допоможе побудувати зручний маршрут руху автотранспорту з України та Молдови до найбільшого румунського порту Галц на річці Дунай і далі до країн Євросоюзу.

Крім того, передбачається, що реконструкція пункту проходження прикордонного та митного контролю на українсько-молдавському кордоні сприятиме розвитку там інфраструктури та створенню нових робочих місць.